Sala operacyjna: Przywrócić rytm serca (7)

Sala operacyjna: Przywrócić rytm serca (7)

serial dokumentalny Polska 2015   od 12 lat
W skrócie:Bogusław, właściciel firmy produkującej ogrodzenia, uskarża się na kołatanie serca. Ataki pojawiają się coraz częściej, dlatego mężczyzna postanawia skorzystać z porady lekarskiej.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
sobota, 7 listopada
za 13 dni
4:00 Nowa TV

Opis

Prezentacja prawdziwych, najczęściej wykonywanych w Polsce, zabiegów chirurgicznych. Tu nie ma miejsca na scenariusz. Przez kilka miesięcy kamera towarzyszy lekarzom oraz pacjentom jednego z największych szpitali publicznych. Rejestruje chwile od momentu diagnozy poprzez przygotowania do operacji, sam zabieg aż do efektu leczenia. W programie nie zabraknie także autentycznych emocji: obawy, cierpienia, ulgi czy radości.

W tym odcinku

Bogusław, właściciel firmy produkującej ogrodzenia, uskarża się na kołatanie serca. Ataki pojawiają się coraz częściej, dlatego mężczyzna postanawia skorzystać z porady lekarskiej. Badania wykazują, że Bogusław cierpi na arytmię serca. Nieleczona, może powodować udar mózgu lub nawet zgon. Lekarze postanawiają przeprowadzić ablację, polegającą na wprowadzeniu elektrody do mięśnia sercowego przez żyłę bądź tętnicę udową. Urządzenie pozwala na zlikwidowanie miejsc, które wywołują zaburzenia rytmu serca.

Zobacz także