Sala operacyjna: Operacja serce (5)

Sala operacyjna: Operacja serce (5)

serial dokumentalny Polska 2016   od 12 lat
W skrócie:25-letni Mateusz mówi o sobie 'dziecko szczęścia'. Wszystko układało się po jego myśli, ale do czasu... Mateusz, chcąc uzyskać zwolnienie lekarskie, postanowił symulować chorobę.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
środa, 9 grudnia
za 10 dni
4:00 Nowa TV

Opis

Wstrząsające historie pacjentów polskich szpitali, którzy próbują pokonać chorobę lub skutki uboczne długoletniego leczenia. Są wśród nich młodzi ludzie, uprawiający sport i dbający o siebie, u których przez przypadek wykryto groźne schorzenie. Niektórzy pacjenci przeszli długą drogę, aby w końcu znaleźć specjalistów, którzy potrafią ich właściwie zdiagnozować i pomagają im pokonać chorobę.

W tym odcinku

25-letni Mateusz mówi o sobie "dziecko szczęścia". Kiedy poznał Patrycję, od razu wiedział, że spotkał miłość życia. W planach mieli ślub, a następnie wyjazd do pracy za granicę. Wszystko układało się po ich myśli, ale do czasu... Mateusz, chcąc uzyskać zwolnienie lekarskie, postanowił symulować chorobę. Zadzwonił po karetkę, twierdząc, że chwilę wcześniej stracił przytomność. W szpitalu zrobiono mu podstawowe badania. Gdy miał zostać wypisany, zlecono kolejne. Okazało się, że jedna z zastawek sercowych nie pracuje prawidłowo. Lekarze zlecili natychmiastową operację. W jednym momencie życie Mateusza legło w gruzach. Mężczyzna właśnie czeka na operację.

Zobacz także