Sala operacyjna: Ocalić wzrok (6)

serial dokumentalny Polska 2016   od 12 lat
W skrócie:60-letnia pielęgniarka Ewa przed wyjazdem do sanatorium zrobiła rentgen płuc. Na zdjęciu lekarze dostrzegli zmiany, które wskazały na sarkoidozę. Kobieta postanawia poddać się zabiegowi.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
środa, 9 grudnia
za 12 dni
4:35 Nowa TV

Opis

Wstrząsające historie pacjentów polskich szpitali, którzy próbują pokonać chorobę lub skutki uboczne długoletniego leczenia. Są wśród nich młodzi ludzie, uprawiający sport i dbający o siebie, u których przez przypadek wykryto groźne schorzenie. Niektórzy pacjenci przeszli długą drogę, aby w końcu znaleźć specjalistów, którzy potrafią ich właściwie zdiagnozować i pomagają im pokonać chorobę.

W tym odcinku

60-letnia pielęgniarka Ewa przed wyjazdem do sanatorium zrobiła rentgen płuc. Na zdjęciu lekarze dostrzegli zmiany, które wskazały na sarkoidozę. Badania wykazały zmianę na siatkówce, którą trzeba usunąć operacyjnie. Pielęgniarka postanawia poddać się zabiegowi. Ewa przybywa do szpitala w towarzystwie córki Luizy. Czeka ją szybki zabieg, który poprzedza szereg dodatkowych badań kontrolnych. Te z kolei wykazują, że oprócz problemów z siatkówką występuje u niej zaćma. Lekarze przeprowadzą dwa zabiegi. Wkrótce czeka ją badanie kontrolne, które wykaże, czy zabieg powiódł się i nie ma komplikacji.

Zobacz także