Sala operacyjna: Muszę żyć dla dzieci (6)

Sala operacyjna: Muszę żyć dla dzieci (6)

serial dokumentalny Polska 2015   od 12 lat
W skrócie:Widzowie poznają metody diagnozowania nowotworów jamy brzusznej. Piotr cierpi na chroniczne bóle brzucha. Badania wykazały, że ma guza trzustki i konieczne jest sprawdzenie, czy to zmiana nowotworowa.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Prezentacja prawdziwych, najczęściej wykonywanych w Polsce, zabiegów chirurgicznych. Tu nie ma miejsca na scenariusz. Przez kilka miesięcy kamera towarzyszy lekarzom oraz pacjentom jednego z największych szpitali publicznych. Rejestruje chwile od momentu diagnozy poprzez przygotowania do operacji, sam zabieg aż do efektu leczenia. W programie nie zabraknie także autentycznych emocji: obawy, cierpienia, ulgi czy radości.

W tym odcinku

Widzowie poznają metody diagnozowania nowotworów jamy brzusznej. 43-letni Piotr od dłuższego czasu cierpi na chroniczne bóle brzucha. Badania wykazały, że ma guza trzustki i konieczne jest szybkie sprawdzenie, czy to zmiana nowotworowa. Lekarze muszą operacyjnie pobrać materiał do badań i sprawdzić również zmienioną chorobowo wątrobę. Kamera rejestruje pracę chirurgów i patomorfologów. Widzowie dowiedzą się, na czym polegają badania patomorfologiczne.

Zobacz także