Sala operacyjna: Mój grzech obżarstwo (3)

serial dokumentalny Polska 2016   od 12 lat
W skrócie:40-letni ksiądz Marcin to klasyczny przypadek osoby uzależnionej od jedzenia. Wiele razy podejmował próbę walki z otyłością. Niestety, obżarstwo zawsze wygrywało ze zdrowym rozsądkiem.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
wtorek, 8 grudnia
za 11 dni
4:00 Nowa TV

Opis

Wstrząsające historie pacjentów polskich szpitali, którzy próbują pokonać chorobę lub skutki uboczne długoletniego leczenia. Są wśród nich młodzi ludzie, uprawiający sport i dbający o siebie, u których przez przypadek wykryto groźne schorzenie. Niektórzy pacjenci przeszli długą drogę, aby w końcu znaleźć specjalistów, którzy potrafią ich właściwie zdiagnozować i pomagają im pokonać chorobę.

W tym odcinku

40-letni ksiądz Marcin to klasyczny przypadek osoby uzależnionej od jedzenia. Wiele razy podejmował próbę walki z otyłością. Niestety, obżarstwo zawsze wygrywało ze zdrowym rozsądkiem. Pierwszą operację zmniejszenia żołądka przeszedł parę lat temu. Zrzucił wtedy kilkadziesiąt kilogramów. Odzyskał kondycję i sprawność fizyczną. Szansę jednak na normalne życie stracił na własne życzenie. Powoli przyzwyczajał żołądek do chorobliwego objadania się, co doprowadziło do jeszcze większej nadwagi. Marcin zdecydował się na kolejną operację. Za jakiś czas również wrócił do nałogu jedzenia. Podjął trzecia próbę. Kamera towarzyszy Marcinowi i lekarzom podczas przygotowań i samej operacji zmniejszenia żołądka.

Zobacz także