Sala operacyjna: Męskie sprawy (8)

Sala operacyjna: Męskie sprawy (8)

serial dokumentalny Polska 2016   od 12 lat
W skrócie:80-letni Grzegorz mógłby w pełni cieszyć się życiem, gdyby nie dolegliwości związane z prostatą. Mężczyzna podjął decyzję o poddaniu się zabiegowi laserowego usunięcia przerostu gruczołu krokowego.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
czwartek, 10 grudnia
za 12 dni
4:35 Nowa TV

Opis

Wstrząsające historie pacjentów polskich szpitali, którzy próbują pokonać chorobę lub skutki uboczne długoletniego leczenia. Są wśród nich młodzi ludzie, uprawiający sport i dbający o siebie, u których przez przypadek wykryto groźne schorzenie. Niektórzy pacjenci przeszli długą drogę, aby w końcu znaleźć specjalistów, którzy potrafią ich właściwie zdiagnozować i pomagają im pokonać chorobę.

W tym odcinku

Kolejnym bohaterem programu jest 80-letni Grzegorz, który mógłby w pełni cieszyć się życiem, gdyby nie dolegliwości związane z prostatą. Mężczyzna podróżuje po świecie i zwiedza niezwykłe miejsca. Niestety objawy, które towarzyszą jego chorobie - częste oddawanie moczu - stanowią poważną przeszkodę również w codziennym życiu. Grzegorz cierpi na prostatę od dwudziestu lat, wreszcie podjął decyzję i poddał się zabiegowi laserowego usunięcia przerostu gruczołu krokowego. Operację tę wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, trwa ona około godziny. Pacjent powinien odczuć poprawę już w pierwszych tygodniach po zabiegu. Ekipa programu będzie towarzyszyć Grzegorzowi na każdym etapie leczenia, pozna również jego finalny efekt.

Zobacz także