Sala operacyjna: Makabryczna skóra (1/2)

serial dokumentalny Polska 2016   od 12 lat
W skrócie:Gdy Joanna miała 26 lat, zdiagnozowano u niej astmę. Przez sterydy przytyła 145 kg. Dodatkowo przeszła kilka poważnych zabiegów - operację płuca, wszczepienie rozrusznika serca i jego usunięcie.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
poniedziałek, 7 grudnia
za 10 dni
4:00 Nowa TV

Opis

Wstrząsające historie pacjentów polskich szpitali, którzy próbują pokonać chorobę lub skutki uboczne długoletniego leczenia. Są wśród nich młodzi ludzie, uprawiający sport i dbający o siebie, u których przez przypadek wykryto groźne schorzenie. Niektórzy pacjenci przeszli długą drogę, aby w końcu znaleźć specjalistów, którzy potrafią ich właściwie zdiagnozować i pomagają im pokonać chorobę.

W tym odcinku

Gdy Joanna miała 26 lat, zdiagnozowano u niej astmę. Przez kolejne 15 lat leczenia zażywała sterydy, w wyniku czego przytyła 145 kilogramów. Dodatkowo przeszła kilka poważnych zabiegów - operację pękniętego płuca, wszczepienie rozrusznika serca i jego usunięcie. Po ostatniej operacji Joanna schudła 40 kilogramów. Niestety, pozostały jej fałdy skóry, które uniemożliwiają normalne funkcjonowanie. Nadmiar ciała naciska na przeponę i utrudnia oddychanie. Jej skóra jest bardzo cienka i boleśnie pęka przy delikatnym pociągnięciu. Joanna marzy o pozbyciu się nadmiaru skóry i przepukliny. Do tej pory lekarze odmawiali pomocy. W końcu udaje się znaleźć specjalistę, który podejmuje się wyzwania.

Zobacz także