Sala operacyjna: Bajpasy przez dziurkę od klucza (3)

Sala operacyjna: Bajpasy przez dziurkę od klucza (3)

serial dokumentalny Polska 2015   od 12 lat
W skrócie:Do jednej z ważniejszych metod pomocy pacjentom ze schorzeniami serca należą bajpasy. Są one wszczepiane w miejsce zwężonych lub zamkniętych naczyń, dzięki czemu zapewniają prawidłową pracę serca.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Prezentacja prawdziwych, najczęściej wykonywanych w Polsce, zabiegów chirurgicznych. Tu nie ma miejsca na scenariusz. Przez kilka miesięcy kamera towarzyszy lekarzom oraz pacjentom jednego z największych szpitali publicznych. Rejestruje chwile od momentu diagnozy poprzez przygotowania do operacji, sam zabieg aż do efektu leczenia. W programie nie zabraknie także autentycznych emocji: obawy, cierpienia, ulgi czy radości.

W tym odcinku

Do jednej z ważniejszych metod pomocy pacjentom ze schorzeniami serca należą tzw. bajpasy. Są one wszczepiane w miejsce zwężonych lub zamkniętych naczyń krwionośnych, dzięki czemu zapewniają prawidłowy przepływ krwi i pracę serca. Kardiochirurg dr Przemysław Szałański jako jedyny na świecie potrafi przeprowadzić ten zabieg bez rozcinania mostka i użycia sztucznego płucoserca. Niestety, jednak nie u wszystkich pacjentów jest to możliwe. Nowatorską metodę można zastosować u Urszuli. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku Wacława. Badania wykazują, że mężczyzna jest o krok od zawału. Konieczny staje się zabieg wymagający rozcięcia całego mostka.

Zobacz także