Rzym (1/12)

Rzym (1/12)

(Rome: The Stolen Eagle)

serial historyczny Wielka Brytania/USA 2005   dla dorosłych
Występują:Ciarán Hinds, Polly Walker, Kevin McKidd, Ray Stevenson
Reżyseria:Michael Apted
W skrócie:Gajusz Juliusz Cezar podbija Galię. Zostaje skradziony symbol władzy Cezara - Złoty Orzeł Legioniści Lucjusz i Tytus odzyskują znak i przywożą głowę złodzieja, sługi Pompejusza.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Akcja serialu rozpoczyna się w 52 r. p.n.e. Gajusz Juliusz Cezar podbił Galię. Wraca do Rzymu z tysiącami lojalnych żołnierzy i z planem zmian. Arystokracja jest wystraszona siłą Cezara. W obawie grozi mu oskarżeniem o zbrodnie wojenne. Przyjaciel i mentor Cezara, Pompejusz Wielki, próbuje wzniecić bunt, aby utrzymać władzę. Dwaj żołnierze Cezara, Lucjusz Vorenus i Tytus Pullo, udaremniają plany Pompejusza. W ten sposób zdobywają zaufanie Cezara i jego rodziny. Od tej pory drogi życia tych legionistów i Cezara, Marka Antoniusza, Kleopatry i młodego Oktawiusza Gajusza, w przyszłości Oktawiana Wielkiego, pierwszego imperatora Rzymu, przeplatają się. Żołnierze stają się świadkami wielkich wydarzeń zachodzących w czasach Juliusza Cezara. Najnowszy serial wyprodukowany przez HBO otrzymał nominację do tegorocznych Złotych Globów w dwóch kategoriach: najlepszy serial telewizyjny i najlepsza rola kobieca w serialu obyczajowym (Polly Walker).

W tym odcinku

Po ośmiu latach wojny Gajusz Juliusz Cezar (Ciarán Hinds) podbija Galię. Gdy trwają przygotowania do powrotu, dowiaduje się o śmierci swojej córki Julii, żony konsula Pompejusza Wielkiego (Kenneth Cranham). Na Cezara czekają w Rzymie jego siostrzenica Atia (Polly Walker) oraz kochanka Serwilia. Arystokracja obawia się powrotu sławnego wodza, który chce wprowadzić radykalne zmiany. Przyjaciel Cezara, Pompejusz zostaje namówiony do zdrady przez Katona, Cycerona i Scypiona. Musi dokonać trudnego wyboru. Chciałby zachować władzę, a jednocześnie być lojalny wobec Cezara. Atia pragnie uspokoić Pompejusza. Postanawia dać mu za żonę swoją córkę Oktawię. Rozkazuje jej rozwieść się z obecnym mężem. Poza tym kobieta daje Cezarowi królewskiego konia, którego przekazuje jej syn, jedenastoletni Oktawiusz. Tymczasem symbol władzy Cezara, Złoty Orzeł zostaje skradziony. Marek Antoniusz (James Purefoy) wysyła na poszukiwania dwóch legionistów, Lucjusza Vorenusa (Kevin McKidd) i Tytusa Pullo (Ray Stevenson). Stanowią oni zgrany duet. Odzyskują sztandar, a nawet przywożą głowę złodzieja, którym był sługa Pompejusza.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)