Rzeka kłamstwa (7-ost.)

Rzeka kłamstwa (7-ost.)

7.3/10
serial obyczajowy Polska 1987   od 12 lat
Występują:Joanna Trzepiecińska, Krzysztof Kolberger, Anemona Knut, Małgorzata Bogdańska
Reżyseria:Jan Łomnicki
W skrócie:Kaj opiekuje się córką. Ta spotyka Staszka Jelenia, socjalistę poszukiwanego przez władze za rzekomy rozbój. Mieszkańcy Wądolca coraz bardziej otwarcie buntują się przeciw zaborcom.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Opowieść o polskiej inteligencji i osobistych dramatach ubogich ludzi w zaborze rosyjskim na przełomie XIX i XX wieku. Joanna (Joanna Trzepiecińska) jest osieroconą dziewczyną, która poszukuje szczęścia pomimo tego, że jej życie przypadło na czas burzliwych wydarzeń historycznych - od rewolucji 1905 roku do I wojny światowej. Scenariusz serialu został oparty na motywach cyklu powieściowego Ewy Szelburg-Zarembiny.

W tym odcinku

Joanna zarabia na utrzymanie rodziny szyciem. Kaj opiekuje się córką. Ta spotyka przypadkiem Staszka Jelenia, działacza socjalistycznego poszukiwanego przez władze za rzekomy rozbój. U Kajów odbywają się spotkania i dyskusje. Mieszkańcy Wądolca coraz bardziej otwarcie buntują się przeciw zaborcom. Dochodzi do potyczek z Rosjanami. Po patriotycznej mszy z kościoła rusza pochód. Po jakimś czasie ludzie dzielą się w nim na narodowców i PPS-owców.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)