×

Rzecz Polska: Żelazko turystyczne

cykl dokumentalny Polska 2018   od 12 lat
W skrócie:Projekt żelazka turystycznego Andrzeja Jana Wróblewskiego i Andrzeja Latosa był odpowiedzią na rodzinne wyjazdy na wakacje, jeden z symboli epoki Gierka. Po złożeniu urządzenie mieściło się w walizce.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Twórcy cyklu prezentują osiągnięcia krajowej sztuki projektowania. Pokazują modę na przedmioty vintage i promują najciekawsze nowe rozwiązanie projektowe. Choć polski design w ostatnich latach stał się jednym z eksportowych hitów, wciąż zbyt mało się o nim mówi. Program opowie o konkretnych przedmiotach, rekonstruując historię ich powstania, pokazując ich funkcję w przestrzeni, przedstawiając twórców i projektantów.

W tym odcinku

Projekt żelazka turystycznego Andrzeja Jana Wróblewskiego i Andrzeja Latosa jest jednym z ciekawszych pomysłów lat 70. To niepozorne urządzenie, które nigdy nie weszło do produkcji, było odpowiedzią na rodzinne wyjazdy na wakacje - jeden z symboli czasów Gierka. Zaprojektowane w 1975 roku żelazko po złożeniu mieściło się w walizce, a jego grzałka mogła zostać użyta do... zaparzenia herbaty.

Zobacz także