Rozwód. Walka o wszystko: Rozwód z gejem (7/40)

Rozwód. Walka o wszystko: Rozwód z gejem (7/40)

serial paradokumentalny Polska 2020   od 12 lat
W skrócie:Marta odkrywa, że mąż zdradza ją z innym mężczyzną, Markiem. Adam przyznaje, że jest gejem, przez lata musiał tłumić swoje pragnienia, ale ma już tego dosyć. Zakochał się i chce rozwodu.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

We współczesnym świecie dochodzi do coraz większej liczby rozwodów. Rozstanie wiąże się następnie z zapalczywą i często bezpardonową walką o majątek, nieruchomości, a nawet dzieci. Podczas procesów niektórzy nie cofną się przed niczym, by dostać, czego chcą. Każdy odcinek przedstawia losy jednej pary i przebieg ich rozwodu. Specjaliści, prawnicy, psychologowie, doradcy finansowi oraz mediatorzy, skomentują zachowanie małżonków i opowiedzą o różnych innych przypadkach, z jakimi mieli do czynienia.

W tym odcinku

Marta odkrywa, że mąż zdradza ją z innym mężczyzną, Markiem. Adam przyznaje, że jest gejem, przez lata musiał tłumić swoje pragnienia, ale ma już tego dosyć. Zakochał się i chce rozwodu. Na żonę, która czuje się oszukana, spada jeszcze dodatkowy cios - zamierza on walczyć o wspólną opiekę nad ich czternastoletnim synem. Marta się sprzeciwia, jej zdaniem dopiero odkrywający swoją seksualność Franek powinien maksymalnie ograniczyć kontakt z ojcem oraz jego kochankiem. Wkrótce chłopak zaczyna być prześladowany w szkole z powodu orientacji Adama. Wtedy Marta postanawia wyprowadzić się z synem do Francji, gdzie mieszka cała jej rodzina. Drugi rodzic jest temu przeciwny. Rozpoczyna się ostra walka o dziecko.