Rozwód. Walka o wszystko (13/40)

Rozwód. Walka o wszystko (13/40)

serial paradokumentalny Polska 2020   od 12 lat
W skrócie:Milena i Maciek są małżeństwem od dwóch lat. Kiedy kobieta zachodzi w ciążę, partner chce, żeby ją usunęła, zgodnie z przedślubnymi ustaleniami, że nie chcą dzieci. Milena jednak odmawia.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

We współczesnym świecie dochodzi do coraz większej liczby rozwodów. Rozstanie wiąże się następnie z zapalczywą i często bezpardonową walką o majątek, nieruchomości, a nawet dzieci. Podczas procesów niektórzy nie cofną się przed niczym, by dostać, czego chcą. Każdy odcinek przedstawia losy jednej pary i przebieg ich rozwodu. Specjaliści, prawnicy, psychologowie, doradcy finansowi oraz mediatorzy, skomentują zachowanie małżonków i opowiedzą o różnych innych przypadkach, z jakimi mieli do czynienia.

W tym odcinku

Milena i Maciek są małżeństwem od dwóch lat. Kiedy kobieta zachodzi w ciążę, partner chce, żeby ją usunęła, zgodnie z przedślubnymi ustaleniami, że nie chcą dzieci. Poza tym pochłonięty pracą mężczyzna nie widzi w sobie dobrego materiału na ojca. Milena jednak odmawia. Wówczas mąż każe jej wybierać miedzy dokonaniem aborcji a rozwodem. Groźby nie przynoszą skutku, więc rzeczywiście składa pozew. Tymczasem nowy szef Maćka, Tomasz, wymienia wszystkich zastępców poza nim. Zaprasza nawet pracownika z żoną na grilla. Wówczas okazuje się, że planował go zwolnić, ale dowiedział się o ciąży Mileny. Sam ma dwoje dzieci i spodziewa się trzeciego. Po spotkaniu Maciek informuje partnerkę, że zmienił zdanie. Ona jest zadowolona, zaczyna nawet umawiać się z małżonką Tomasza na kawę. Niestety, jak niebawem odkrywa, mąż nie interesuje się ani jej stanem, ani dzieckiem, i rzadko bywa w domu.