Rozbite marzenia. 1918-1939 (6)

Rozbite marzenia. 1918-1939 (6)

(Clash of Futures)

serial fabularno-dokumentalny Luksemburg/Francja/Niemcy/Austria 2018   od 16 lat
Występują:Michalina Olszańska, Wenzel Banneyer, Hüseyin Michael Cirpici, Bernt Hahn
Reżyseria:Jan Peter
W skrócie:Republika Weimarska chyli się ku upadkowi. Naziści umacniają swoją pozycję w kraju. Hans Beimler trafia do obozu koncentracyjnego Dachau. Pola Negri traci popularność. Musi wrócić do Niemiec.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Historia odradzania się Europy po I wojnie światowej i wielkich przemian politycznych na świecie. W Rosji bolszewicy walczą o utrzymanie władzy, w Niemczech zaś cesarz ustępuje z tronu. We Francji szaleje epidemia hiszpańskiej grypy, która pochłania kolejne tysiące ofiar. Zniewolone od lat narody walczą o odrodzenie swej państwowości. Na tle tych ważnych wydarzeń historycznych rozgrywają się losy dziesięciu bohaterów z różnych krajów.

W tym odcinku

Republika Weimarska chyli się ku upadkowi. Naziści sięgają po władzę i wzmacniają swoją pozycję w kraju. Rozpoczynają się masowe prześladowania Żydów i politycznych przeciwników narodowych. Zdradzony przez partyjnych towarzyszy Hans Beimler trafia do obozu koncentracyjnego Dachau. Strażnicy znęcają się nad nowym więźniem, by zmusić go do popełnienia samobójstwa. W obozie przebywa również Rudolf Höss, który został dowódcą jednego z pawilonów. Ślepo wierząc w nazistowskie ideały popełnia coraz straszliwsze zbrodnie. Wraz z wprowadzeniem kina dźwiękowego polska aktorka Pola Negri traci status hollywoodzkiej gwiazdy. Oszukana przez męża, zadłużona artystka, by uratować swoją karierę, musi wrócić do Niemiec. W Anglii młoda brytyjska arystokratka Unity Mitford (Charlotte Merriam) staje się zagorzałą wyznawczynią idei Adolfa Hitlera. Dziewczyna marzy o spotkaniu z przywódcą NSDAP.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także