x

Rosamunde Pilcher: Powrót do domu (1)

(Coming Home)

DRAMAT OBYCZAJOWY Niemcy/Wielka Brytania 1997   od 7 lat
Występują:Peter O'Toole, Joanna Lumley, Penelope Keith, Anneliese Uhlig
Reżyseria:Giles Foster
W skrócie:Ekranizacja powieści Rosamunde Pilcher o losach wrażliwej nastolatki oddanej do szkoły z internatem. Jej rodzice wyjeżdżają do Singapuru.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Lata 30. XX wieku Spokojna nastolatka, Judith Dunbar (Emily Mortimer), podobnie jak wiele brytyjskich dzieci, rozpoczyna naukę w kornwalijskiej szkole z internatem. Jej matka i starsza siostra Jess tymczasem przebywają w Singapurze. Dziewczyna nie czuje się dobrze w placówce, jednak kiedy zaprzyjaźnia się z Loveday Carey-Lewis (Joanna Lumley), sytuacja nieco się zmienia. Nowa koleżanka zaprasza ją na wakacje do posiadłości u wybrzeży Kornwalii. Tam Judith poznaje starszego brata Loveday, Edwarda. Nieoczekiwanie zaczyna ulegać jego urokowi osobistemu.

Anglia, 1936 r. 13-letnia Judith Dunbar (Keira Knightley) rozpoczyna naukę w kornwalijskiej żeńskiej szkole z internatem. Jej rodzice i młodsza siostra Jess udają się na placówkę do Singapuru. Dziewczynka wkrótce zaprzyjaźnia się z pochodzącą ze znakomitego rodu, Loveday Carey-Lewis (Poppy Gaye). Gdy nadchodzą ferie, nowa znajoma zaprasza Judith do swojej rodzinnej posiadłości Nancherrow. Bliscy koleżanki przyjmują gościa bardzo serdecznie. Jakiś czas później w tragicznym wypadku ginie jedyna krewna Judith w kraju, ciotka Louise. Pozostająca w żałobie nastolatka dowiaduje się, że odziedziczyła po zmarłej ogromny majątek. Mijają dwa lata. O względy ślicznej Judith (Emily Mortimer) zabiegają jednocześnie brat Loveday (Katie Ryder Richardson), Edward (Paul Bettany), i przyjaciel rodziny Carey-Lewis, Jeremy (George Asprey). Dziewczyna planuje tymczasem odwiedziny u swoich bliskich w Singapurze. Przed wyjazdem spędza noc z Edwardem. Ten jednak nie zamierza składać żadnych deklaracji, ani angażować się uczuciowo. Rozczarowana i zraniona Judith ucieka z Nancherrow. Wkrótce wybucha II wojna światowa. Adaptacja bestsellerowej powieści Rosamunde Pilcher.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)