Rolnicy - Tak się żyje u nas na wsi (73)

Rolnicy - Tak się żyje u nas na wsi (73)

serial dokumentalny Polska 2019-2022   od 12 lat
W skrócie:Leszek Horosz z Wólki Ratowieckiej, który jest ojcem trzech córek i dziadkiem siedmiorga wnucząt, hoduje konie. W Karnicach rodzina Sznajderów prowadzi plantację i przetwórnię warzyw.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Zawód rolnika jest jednym z najbardziej tradycyjnych i najtrudniejszych w Polsce. Trzeba pracować przez 7 dni w tygodniu przez cały rok, wstawać o 4 rano i kłaść się spać o 23. Rolnik musi oporządzić gospodarstwo domowe, zwierzęta, a także pole. Nie ma wolnych weekendów, a nawet dni. W serii "Rolnicy" przedstawione są m.in. trudy pracy na gospodarstwie. Każdego z bohaterów cechuje wytrwałość, pracowitość, hart ducha, cierpliwość i miłość do przyrody.

W tym odcinku

Leszek Horosz z Wólki Ratowieckiej, który jest ojcem trzech córek i dziadkiem siedmiorga wnucząt, hoduje konie. Natomiast w Karnicach w powiecie trzebnickim rodzina Sznajderów prowadzi plantację i przetwórnię warzyw. Wyruszają w pole w czasie zbiorów kapusty. Tymczasem Konrad i Dorota Krupińscy w Kukowie na Mazurach muszą ostrożnie zająć się jedną ze swoich krów.