Rolnicy - Tak się żyje u nas na wsi (2)

Rolnicy - Tak się żyje u nas na wsi (2)

serial dokumentalny Polska 2019-2022   od 12 lat
Reżyseria:Daniel Banaczek
W skrócie:Józef udaje się na poranny obchód. Zauważa, że owce uciekły z łąki, a jedną z nich upolowały wilki. Krzysztof wraz z synem kontynuuje koszenie trawy. Zanim odpocznie, musi jeszcze nakarmić krowy.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Zawód rolnika jest jednym z najbardziej tradycyjnych i najtrudniejszych w Polsce. Trzeba pracować przez 7 dni w tygodniu przez cały rok, wstawać o 4 rano i kłaść się spać o 23. Rolnik musi oporządzić gospodarstwo domowe, zwierzęta, a także pole. Nie ma wolnych weekendów, a nawet dni. W serii "Rolnicy" przedstawione są m.in. trudy pracy na gospodarstwie. Każdego z bohaterów cechuje wytrwałość, pracowitość, hart ducha, cierpliwość i miłość do przyrody.

W tym odcinku

Józef udaje się na poranny obchód. Zauważa, że owce uciekły z łąki. Stwierdza z przykrością, że jedną z nich upolowały wilki. Krzysztof Żebrowski wraz z synem kontynuuje koszenie trawy. Zanim odpocznie, musi jeszcze nakarmić krowy. Po nocnym pożarze strażak Paweł odwiedza poszkodowaną rodzinę. Do zagrody krów należących do Buchajczyków trafia łania wraz z potomstwem. Aleksander Olejniczak, jego żona i sąsiedzi rozpoczynają zbiór ogórków. Choć gospodarz słynie z dorodnych upraw, tym razem z powodu suszy plony nie są satysfakcjonujące.