x

Rolnicy. Podlasie (42)

serial dokumentalny Polska 2023   od 12 lat
W skrócie:Genek przyjeżdża do Jastrzębia. Potrzebuje pomocy w wycięciu gałęzi utrudniających wykopki. W Laszkach Emilka łapie kozę, której róg rośnie nieprawidłowo. Karol pomaga to skorygować.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

W piątym sezonie programu dokumentaliści powracają na Podlasie, aby sprawdzić, jak wiedzie się znanym wszystkim widzom bohaterom serii, m.in.: Emilce i Karolowi z Laszek, Tomkowi z Pokaniewa, rodzinie Bogdana mieszkającego w Borowskich Ciborach czy Geniowi z Plutycz i jego bliskim. W ich życiu teraz wiele się dzieje. Szykują się poważne zmiany. Ich gospodarstwa się rozwijają, pojawiają się nowe zwierzęta. Rolnicy snują coraz śmielsze plany dotyczące ich pracy.

W tym odcinku

Genek przyjeżdża do Jastrzębia. Ma dla niego pszenicę. Potrzebuje pomocy w wycięciu gałęzi utrudniających wykopki. Walek udostępnia swoją piłę. W Laszkach Emilka i Karol wygradzają specjalny teren dla Florki. Jałówka wkrótce ma się ocielić. Towarzyszy im Laurka. Następnie gospodyni łapie kozę, której róg rośnie nieprawidłowo. Karol pomaga to skorygować. Następnie para urządza konkurs na szybkość w rąbaniu drewna. Wygrywa Karol, ale ma niedużą przewagę. W Bronowie Jarek i Agnieszka mają gości - Paulinę i jej męża Michała. Dostają od nich dwie kurki. Trzeba podciąć im skrzydła. Paulina i Agnieszka wspominają dawne czasy - są przyjaciółkami ze studiów.

Zobacz także