Rolnicy. Podlasie (25)
| W skrócie: | Ojciec chrzestny Gienka, będący w przeszłości cieślą, wspomina pożar sprzed wojny, w którym to spłonęły prawie całe Plutycze. Tymczasem w Pokaniewie Tomek eksperymentuje z nową paszą. |
|---|
Oglądaj w telewizji
| Data | Godzina | Stacja |
| nie znaleziono żadnej emisji | ||
Opis
W kolejnym sezonie serialu dokumentaliści wracają na Podlasie, żeby zobaczyć, jak toczy się życie Emilki z Laszek, Tomka z Pokaniewa, Maćka z Kundzicz, Natalii i Michała z Haciek oraz Gienia i Andrzeja. Zaprezentują również nowych bohaterów serii. W ich życiu teraz wiele się dzieje. Szykują się poważne zmiany. W gospodarstwach rodzą się młode, które wymagają opieki, także weterynaryjnej. Gospodarze realizują różne pomysły, niekiedy brawurowe, czasem decydują się na ryzykowne inwestycje. Wiele planów może zostać zniweczonych przez niekorzystne warunki pogodowe.
W tym odcinku
Jastrząb i Gienek udają się wraz z Andrzejem i Jarkiem do ojca chrzestnego Gienka, aby uwędzić kiełbasę. Zostaje ustawiona prowizoryczna wędzarnia, kiełbasa jest wiązana w pętka, a następnie rolnicy rozpoczynają wędzenie. Ojciec chrzestny Gienka, będący w przeszłości cieślą, wspomina pożar sprzed wojny, w którym to spłonęły prawie całe Plutycze. Tymczasem w Pokaniewie Tomek eksperymentuje z nową wysokobiałkową paszą dla swojego stada. Jest pierwszym w Polsce hodowcą, który próbuje tego sposobu. Monika wykorzystuje kiełki używane do paszy do przygotowania sałatki, którą wszyscy chwalą. W Poświętnem żyją Łukasz i Kamil, bliźniacy prowadzący duże gospodarstwo przejęte od rodziców. Nowi bohaterowie dzielą się pracą przy nim.
Zobacz także
- Rolnicy. Podlasie (23) - serial dokumentalny - dziś, 1 kwietnia 18:00
- Rolnicy. Podlasie (24) - serial dokumentalny - dziś, 1 kwietnia 19:00
- Rolnicy. Podlasie (31) - serial dokumentalny - noc śr./czw., 1 na 2 kwietnia 1:00 i 1 późniejsza emisja
- Rolnicy. Podlasie (32) - serial dokumentalny - noc śr./czw., 1 na 2 kwietnia 2:00 i 1 późniejsza emisja
- Rolnicy. Podlasie (33) - serial dokumentalny - noc śr./czw., 1 na 2 kwietnia 3:00 i 1 późniejsza emisja
- Rolnicy. Podlasie (34) - serial dokumentalny - noc śr./czw., 1 na 2 kwietnia 4:00 i 1 późniejsza emisja
- Rolnicy. Podlasie (25) - serial dokumentalny - czwartek, 2 kwietnia 18:00
- Rolnicy. Podlasie (26) - serial dokumentalny - czwartek, 2 kwietnia 19:00
- Rolnicy. Podlasie (35) - serial dokumentalny - noc czw./pt., 2 na 3 kwietnia 1:00 i 1 późniejsza emisja
- Rolnicy. Podlasie (36) - serial dokumentalny - noc czw./pt., 2 na 3 kwietnia 2:00 i 1 późniejsza emisja
