Rolnicy. Podlasie (18)

Rolnicy. Podlasie (18)

serial dokumentalny Polska 2022   od 12 lat
W skrócie:W Plutyczach Jastrząb, Gienek, Andrzej wymieniają łożysko w ciągniku. Walek nadzoruje pracę. W Bronowie Agnieszka i Jarek wraz z kolegą oczyszczają obory i wymieniają ściółkę w boksach jałówek.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

W kolejnej odsłonie serii dokumentalnej eksplorującej życie współczesnego rolnika twórcy wracają na Podlasie, aby przekonać się, co słychać u bohaterów dobrze znanych fanom programu. Gospodarze bez względu na porę roku muszą wkładać mnóstwo energii w opiekę nad swoim inwentarzem. Zwierzęta każdego dnia wymagają dużo uwagi. Pól uprawnych również nie można zaniedbać. Dokumentaliści rejestrują codzienne zmagania na polskiej wsi.

W tym odcinku

W Plutyczach Jastrząb, Gienek, Andrzej wymieniają uszkodzone łożysko w ciągniku trzeciego z panów. Walek nadzoruje pracę. Podczas naprawy opowiadają sobie dowcipy. W Bronowie Agnieszka i Jarek wraz z kolegą oczyszczają obory i wymieniają ściółkę w boksach jałówek. Należy to robić co drugi dzień. W Ciemnoszyjach Łukasz wyczesuje łąki z nieużytecznych traw, by przygotować ziemię pod zasianie roślin motylkowych. Testuje też sprzęt do analizy gleby umożliwiający szybkie otrzymywanie wyników. Pomaga mu Justyna.

Zobacz także