Rok psa

5.4/10 6.0/10

(Year of the Dog)

KOMEDIODRAMAT USA 2007   od 12 lat
Występują:Molly Shannon, Laura Dern, Regina King, Thomas McCarthy
Reżyseria:Mike White
W skrócie:Peggy jest bardzo przywiązana do swojego psa Pencila. Pewnego ranka znajduje go otrutego na podwórku sąsiada, Ala.
Po stracie ukochanego psa samotna kobieta odnajduje sens życia w działalności na rzecz praw zwierząt. Plus Molly Shannon, gwiazda "Saturday Night Live".
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
poniedziałek, 26 października
za 4 dni
13:25 HBO 2 (z napisami)

Opis

Ponad 40-letnia, samotna Peggy (Molly Shannon) jest niezwykle przywiązana do swojego pupila rasy beagle, Pencila. Pies i jego właścicielka są nierozłączni. Razem śpią, jedzą, robią zakupy, a nawet oglądają filmy w piątkowe wieczory. Ich wspólną spokojną egzystencję przerywa tragiczny wypadek. Pewnego ranka kobieta znajduje ukochanego czworonoga leżącego na podwórku jej sąsiada Ala (John C. Reilly). Okazuje się, że skomlący z bólu Pencil został otruty niezidentyfikowaną substancją. Niestety, stworzenia nie udaje się uratować. Peggy bardzo przeżywa stratę i obwinia siebie o tę śmierć. Szukając pocieszenia przyjmuje od sąsiada zaproszenie na kolację. W trakcie rozmowy wychodzi na jaw, że Al jest zapalonym myśliwym. Odtąd staje się on dla kobiety głównym podejrzanym o otrucie Pencila. Niebawem poznaje ona jednak sympatycznego aktywistę walczącego o prawa zwierząt, Newta (Peter Sarsgaard). Pod jego wpływem Peggy adoptuje nowego psa, zostaje wegetarianką i gorliwą działaczką organizacji mężczyzny. Pochłonięta nową pasją powoli traci kontakt z rzeczywistością i dawnymi znajomymi.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)