Rok przemocy

6.6/10 7.0/10

(A Most Violent Year)

FILM SENSACYJNY Zjednoczone Emiraty Arabskie/USA 2014   od 16 lat
Występują:Oscar Isaac, Elyes Gabel, Jessica Chastain, Lorna Pruce
Reżyseria:J.C. Chandor
W skrócie:1981 rok, Nowy Jork. Ambitny imigrant, Abel Morales (Oscar Isaac) stara się ochronić swój biznes i rodzinę. Oto nadchodzi bowiem najgroźniejszy czas pod względem przestępczości.
Zima 1981 - roku jeden z najczarniejszych okresów w historii Nowego Jorku ze względu na eskalację przemocy. Latynoski emigrant gotów jest na wszystko, by ocalić swą rodzinę i firmę przed zniszczeniem.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

1981 rok. Przestępczość w Nowym Jorku niebezpiecznie wzrasta, a policja nie potrafi opanować chaosu. Imigrant Abel Morales (Oscar Isaac) próbuje mimo wszystko prowadzić własny biznes i chronić swoją rodzinę przed gangami, przestrzegając przy tym wszystkich obowiązujących zasad. Przestępcy coraz częściej napadają na jego pracowników przewożących ciężarówkami olej opałowy wart tysiące. Abel postanawia zadbać o bezpieczeństwo kierowców i wyposażyć ich w broń w celu samoobrony. Jednak jego żona Anna (Jessica Chastain) uważa, że na przemoc powinien odpowiedzieć przemocą, lecz Abel jest niechętny takiemu rozwiązaniu. Sprawy przybierają coraz gorszy obrót, kiedy kierowca Julian (Elyes Gabel) wdaje się w bójkę z uzbrojonymi przestępcami. Sprawę zaczyna badać policja. Ten groźny incydent odbija się na Moralesie i jego firmie, księgami rachunkowymi zaczyna interesować się prokuratura, a bank odmawia mu dalszych transakcji płatniczych. Zdesperowany Abel zapożycza się u rodziny, by w końcu poprosić o pomoc szefa mafii, Petera Forente (Alessandro Nivola).

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)