Rodzina Borgiów 3 (5/10)

Rodzina Borgiów 3 (5/10)

(The Borgias: The Wolf and the Lamb)

serial obyczajowy Kanada/Irlandia/Węgry 2013   od 16 lat
Występują:Jeremy Irons, François Arnaud, Holliday Grainger, Peter Sullivan
Reżyseria:Kari Skogland
W skrócie:Lukrecja niepokoi się, że wkrótce będzie musiała opuścić swoje dziecko. W zamku Forli Caterina Sforza oficjalnie proponuje pięciu rodzinom zawiązanie sojuszu przeciwko Aleksandrowi VI.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Burzliwe dzieje członków jednego z najmożniejszych rodów renesansowej Europy - Borgiów - papieża Aleksandra VI i jego nieślubnych dzieci: obdarzonego wybitnymi zdolnościami przywódczymi syna Cezara (François Arnaud), niepokornego Juana (David Oakes) i pięknej, ale coraz bardziej niebezpiecznej Lukrecji (Holliday Grainger). Rodzina, wykorzystując pozycję patriarchy, umacnia swoje wpływy na Półwyspie Apenińskim i w całej Europie. Cieniem na ich sławie kładą się jednak zakazane namiętności, skandale obyczajowe i zamiłowanie do intryg. Trzeci sezon zrealizowanego z rozmachem i dbałością o historyczne szczegóły widowiska.

W tym odcinku

Lukrecja, która ma niebawem wyjechać do Neapolu z mężem, niepokoi się, że musi opuścić swoje dziecko. Opracowuje plan pozbycia się swojego głównego przeciwnika, lecz Micheletto radzi jej zachować cierpliwość. Zapewnia też, że znajdzie rozwiązanie jej problemu. Tymczasem w zamku Forli Caterina Sforza oficjalnie proponuje pięciu rodzinom zawiązanie sojuszu przeciwko Aleksandrowi VI. W Awinionie Cezar spotyka króla Francji Ludwika XII. Rozmawia także z Machiavellim, który udziela mi kilku rad. Papież natomiast próbuje przekonać Biankę Gonzagę, aby wróciła do męża.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)