Rezydencje królewskie: Althorp (1/3)
(A Royal Residence: Althorp House)
FILM DOKUMENTALNY Wielka Brytania 2024
| Reżyseria: | Michael Douglas |
|---|---|
| W skrócie: | Althorp House to imponująca posiadłość Spencerów. Jest symbolem brytyjskiej socjety. Chętnie odpoczywała tu Diana. Teraz ciągną w to miejsce ludzie chcący oddać hołd księżnej Walii. |
Oglądaj w telewizji
| Data | Godzina | Stacja |
| wtorek, 6 stycznia za 11 dni |
3:50 | TVP 1 |
Opis
Twórcy prezentują najpiękniejsze rezydencje królewskie: Althorp House, Hatfield House i Glamis Castle. Każdy odcinek ujawnia sekrety, jakie kryje dane miejsce, i opowiada, co oznaczało ono dla rodziny królewskiej, która tam mieszkała.
Althorp House to imponująca posiadłość Spencerów. Jest symbolem brytyjskiej socjety. Chętnie odpoczywała tu Diana. Teraz ciągną w to miejsce ludzie chcący oddać hołd księżnej Walii. W pałacu gościli Winston Churchill i Nelson Mandela, a także niezliczone gwiazdy filmowe. Tutaj Diana poznała księcia Karola, tutaj doszło między nimi do pierwszego spięcia.
Twórcy (pokaż wszystkich)
-
Michael Douglas
reżyseria
Zobacz także
- Rezydencje królewskie: Hatfield House (2) - film dokumentalny - dziś, 26 grudnia 14:15 i 3 późniejsze emisje
- Rezydencje królewskie: Zamek Glamis (3) - film dokumentalny - dziś, 26 grudnia 17:20 i 4 późniejsze emisje