Redakcja: Dział Śledczy: Poszukiwany (29)

Redakcja: Dział Śledczy: Poszukiwany (29)

serial paradokumentalny Polska 2016   od 12 lat
W skrócie:Paweł Ruczaj jest oskarżony o zabicie żony. Marek nie wierzy w jego winę. Basia chce poznać losy Tomasza, który pracował z Markiem w 'Głosie Pomorza'. Zginął w tajemniczym wypadku samochodowym.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Wyłudzenia, morderstwa, oszustwa, niewyjaśnione zagadki kryminalne - to codzienność pracy dziennikarzy śledczych redakcji "Expressu Codziennego". Balansując na krawędzi prawa i pod presją czasu, próbują dociec prawdy, aby przekazać ją potem opinii publicznej. Stanowisko naczelnej piastuje Alicja, a Marek, Adam i Basia są pracownikami działu śledczego. Kamery rejestrują ich życie zawodowe oraz osobiste. Każdy odcinek "Redakcji" prezentuje inną historię i odrębne śledztwo dziennikarskie, zakończone publikacją artykułu. Scenariusze inspirowane są prawdziwymi wydarzeniami. W serialu wypowiadają się eksperci, m.in. dziennikarze, policjanci, adwokaci i lekarze.

W tym odcinku

Paweł Ruczaj jest oskarżony o zabicie swojej żony, jednak zdaniem Marka to nie on popełnił tę zbrodnię. Dziennikarz postanawia pomóc rzekomemu mordercy. Alicja daje mu zaledwie dwa dni na rozwiązanie tej zagadki. Basia chce poznać tajemnicze losy przyjaciela Marka. Według zebranych przez nią informacji Tomasz Rudnicki pracował z Markiem w "Głosie Pomorza". Wspólnie tworzyli dział śledczy gazety, udało im się zdemaskować wiele dużych afer. Przed kilku laty Tomasz zginął w wypadku samochodowym. W jego krwi wykryto obecność narkotyków, a w bagażniku znaleziono kilkaset gram amfetaminy i ecstasy. Podobno należał do mafii z wybrzeża.

Zobacz także