Redakcja: Dział Śledczy: Pierścień (16)

Redakcja: Dział Śledczy: Pierścień (16)

serial paradokumentalny Polska 2016   od 12 lat
W skrócie:Marek jest zaskoczony, gdy dowiaduje się, że jego dawny znajomy został oskarżony o sprzedaż kradzionej średniowiecznej biżuterii. Wierząc w jego uczciwość, postanawia zbadać sprawę.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
piątek, 6 listopada
za 8 dni
1:10 Nowa TV

Opis

Wyłudzenia, morderstwa, oszustwa, niewyjaśnione zagadki kryminalne - to codzienność pracy dziennikarzy śledczych redakcji "Expressu Codziennego". Balansując na krawędzi prawa i pod presją czasu, próbują dociec prawdy, aby przekazać ją potem opinii publicznej. Stanowisko naczelnej piastuje Alicja, a Marek, Adam i Basia są pracownikami działu śledczego. Kamery rejestrują ich życie zawodowe oraz osobiste. Każdy odcinek "Redakcji" prezentuje inną historię i odrębne śledztwo dziennikarskie, zakończone publikacją artykułu. Scenariusze inspirowane są prawdziwymi wydarzeniami. W serialu wypowiadają się eksperci, m.in. dziennikarze, policjanci, adwokaci i lekarze.

W tym odcinku

Marek nie kryje zaskoczenia na wieść o tym, że jego dawny znajomy został oskarżony o sprzedaż kradzionej średniowiecznej biżuterii. Rzekomy paser nie rozumie, jak do tego doszło. Wszystkie zgromadzone dowody wskazują jednak na jego winę. Jedynie dziennikarz jest przekonany o uczciwości kolegi. Postanawia zbadać sprawę.

Zobacz także