Redakcja: Dział Śledczy: Bohaterski malec (26)

Redakcja: Dział Śledczy: Bohaterski malec (26)

serial paradokumentalny Polska 2016   od 12 lat
W skrócie:10-letni Kacper nigdy nie poznał swojego ojca. Chce jakoś zwrócić na siebie jego uwagę. Wraz z kolegami wpada na pomysł, by udaremnić sfingowane włamanie i stać się bohaterem pierwszych stron gazet.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
czwartek, 5 listopada
za 7 dni
7:35 Nowa TV
środa, 11 listopada
za 13 dni
6:15 Fokus TV

Opis

Wyłudzenia, morderstwa, oszustwa, niewyjaśnione zagadki kryminalne - to codzienność pracy dziennikarzy śledczych redakcji "Expressu Codziennego". Balansując na krawędzi prawa i pod presją czasu, próbują dociec prawdy, aby przekazać ją potem opinii publicznej. Stanowisko naczelnej piastuje Alicja, a Marek, Adam i Basia są pracownikami działu śledczego. Kamery rejestrują ich życie zawodowe oraz osobiste. Każdy odcinek "Redakcji" prezentuje inną historię i odrębne śledztwo dziennikarskie, zakończone publikacją artykułu. Scenariusze inspirowane są prawdziwymi wydarzeniami. W serialu wypowiadają się eksperci, m.in. dziennikarze, policjanci, adwokaci i lekarze.

W tym odcinku

Kacprem Jagielskim opiekuje się stara, schorowana babcia. Chłopiec stracił matkę, ojca nigdy nie poznał. Dziesięciolatek chce jakoś zwrócić uwagę swojego taty. Wraz z kolegami wpada na pomysł, by sfingować włamanie do sąsiadów. Kacper ma udaremnić napad i wezwać policję, a tym samym stać się bohaterem z pierwszych stron gazet. Niestety, obmyślany przez dzieci plan wymyka się spod kontroli.

Zobacz także