Ratownicy (8/13)

Ratownicy

odc. 8/13

6.7/10
serial obyczajowy Polska 2010   od 12 lat
Występują:Bogusław Linda, Agnieszka Wosińska, Tomasz Schuchardt, Natalia Rybicka
Reżyseria:Marcin Wrona
W skrócie:Na górskiej polanie członkowie sekty nocą piją wywar z grzybów halucynogennych. Zoja wpada w panikę i ucieka. Inna wyznawczyni, Klaudyna, z raną nogi zostaje przetransportowana do szpitala.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Kulisy pracy i życia prywatnego ratowników Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Syn naczelnika pogotowia, Jana Tarnowskiego, studiujący prawo Staszek, zostaje oskarżony o pobicie wykładowcy, Pawła Rogulskiego. Profesor ma ma romans z jego dziewczyną. Chłopak dostaje wyrok w zawieszeniu i opiekę kuratorską. Przerywa studia i wraca do Zakopanego, gdzie mówi o swoich kłopotach matce, Dorocie, ukrywając je przed ojczymem Witoldem. Podczas wyprawy w góry Staszek zauważa lawinę, która porywa Tamarę i Mateusza. Wzywa ratowników, a sam wyciąga Mateusza spod śniegu. Wkrótce schodzi druga lawina, która przysypuje ratownika, Barcioka. Żona mężczyzny, Hanka, leży w szpitalu, oczekując porodu ich dziecka. Do Zakopanego przyjeżdżają rodzice Mateusza. Ojcem uratowanego chłopaka okazuje się Rogulski. Po całym zdarzeniu Staszkowi zdaje się, że widzi Tamarę na ulicy. Tymczasem urzędnicy z Ministerstwa Infrastruktury planują przeprowadzenie krzyżujących się dróg przez grunt należący do GOPR-u. Sprawi to, że ziemia zyska na wartości. Biznesmeni Janusz Kozak i Jacek Kacperski chcą to wykorzystać i skłonić ratowników: Jana, Piotra Rojka i Cezarego Bachledę do sprzedaży działki.

W tym odcinku

Nocą, na górskiej polanie członkowie sekty piją wywar z grzybów halucynogennych. Pod jego wpływem jedna z dziewczyn, Zoja, wpada w panikę i ucieka. Nazajutrz inna wyznawczyni, Klaudyna, z poważną raną nogi zostaje przetransportowana do szpitala. Trwa przesłuchanie Staszka w sprawie pobicia Norberta. Aśka przyznaje się do romansu z chłopakiem, przez co traci pracę. Staszek odkrywa, że kobieta była jednym z najlepszych prawników w stolicy. Znajomy Aśki, prokurator Zatoński, proponuje jej powrót do Warszawy. Jan budzi się ze śpiączki. Dorota dowiaduje się o ciąży córki. Justyna nie chce powiedzieć, kto jest ojcem dziecka. Tośka mówi Oliwierowi, że przez niego ręka Honzy już nigdy nie będzie w pełni sprawna. Alek pokazuje rodzicom film z komórki, na którym widać jak Norbert wynajmuje kilku chłopaków, by go pobili. Tymczasem młody Bachleda ucieka z domu. Pod bacówką spotyka Zoję. Ta namawia go do wstąpienia do sekty.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)