Ratownicy (2/13)

Ratownicy

odc. 2/13

serial obyczajowy Polska 2010   od 12 lat
Występują:Bogusław Linda, Agnieszka Wosińska, Tomasz Schuchardt, Natalia Rybicka
Reżyseria:Marcin Wrona
W skrócie:Pracownicy korporacji mają przejść mostem linowym. Jeden z nich wpada w panikę i ratownicy muszą mu pomóc. Hubert i Tośka szukają też mężczyzny, który wyszedł w góry i nie wrócił.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Kulisy pracy i życia prywatnego ratowników Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Syn naczelnika pogotowia, Jana Tarnowskiego, studiujący prawo Staszek, zostaje oskarżony o pobicie wykładowcy, Pawła Rogulskiego. Profesor ma ma romans z jego dziewczyną. Chłopak dostaje wyrok w zawieszeniu i opiekę kuratorską. Przerywa studia i wraca do Zakopanego, gdzie mówi o swoich kłopotach matce, Dorocie, ukrywając je przed ojczymem Witoldem. Podczas wyprawy w góry Staszek zauważa lawinę, która porywa Tamarę i Mateusza. Wzywa ratowników, a sam wyciąga Mateusza spod śniegu. Wkrótce schodzi druga lawina, która przysypuje ratownika, Barcioka. Żona mężczyzny, Hanka, leży w szpitalu, oczekując porodu ich dziecka. Do Zakopanego przyjeżdżają rodzice Mateusza. Ojcem uratowanego chłopaka okazuje się Rogulski. Po całym zdarzeniu Staszkowi zdaje się, że widzi Tamarę na ulicy. Tymczasem urzędnicy z Ministerstwa Infrastruktury planują przeprowadzenie krzyżujących się dróg przez grunt należący do GOPR-u. Sprawi to, że ziemia zyska na wartości. Biznesmeni Janusz Kozak i Jacek Kacperski chcą to wykorzystać i skłonić ratowników: Jana, Piotra Rojka i Cezarego Bachledę do sprzedaży działki.

W tym odcinku

Podczas wyjazdu integracyjnego pracownicy korporacji mają przejść mostem linowym nad przepaścią. Dyrektor handlowy Pycior wykorzystuje swoją pozycję i zmusza podwładnych do nadludzkiego wysiłku. Jeden z nich, Janusz, na środku przeprawy wpada w panikę i ratownicy muszą mu pomóc. Hubert i Tośka szukają też mężczyzny, który wyszedł w góry i nie wrócił do hotelu. Pogoda załamuje się. Goprowcy dostrzegają rozbity namiot. W środku zastają Pyciora z szefową HR Julią Kędzior w niedwuznacznej sytuacji. Architekt mówi Tarnowskiemu, że ziemie wokół terenu Pogotowia wykupują osoby podstawione przez Kacperskiego. W tym samym czasie od Jana odchodzi narzeczona, aktorka Magda. Kobieta związała się ze swoim agentem, Winnuczukiem. Staszek rozmawia przez internet z osobą podającą się za Tamarę. Umawia się z nią na wieczór. Na miejscu chłopak spotyka jednak swoją kuratorkę, Joannę.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

x