Rancho Texas

Rancho Texas

6.2/10
FILM OBYCZAJOWY Polska 1958   od 12 lat
Występują:Bogusz Bilewski, Teresa Iżewska, Wiesław Gołas, Wanda Koczeska
Reżyseria:Wadim Berestowski
W skrócie:Jacek i jego kolega, studenci zootechniki, zostają 'kowbojami' w Bieszczadach. Czeka tam nudna praca. W ręce Jacka trafia ogier Szagi.
Western po polsku: dwaj studenci wyjeżdżają w Bieszczady w poszukiwaniu męskiej przygody. Do śmiechu, bo do niczego innego się nie nadaje.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Jacek (Bogusz Bilewski) i jego kolega, studenci zootechniki, szukając przygody i zarobku zostają w Bieszczadach "kowbojami". Zamiast oczekiwanej romantyki czeka tam jednak na nich wszechogarniająca nuda. Sprawy przybierają inny obrót, gdy w ręce Jacka trafia ogier Szagi. Wkrótce chłopak zaczyna podrywać dziewczynę szefa przemytników - Walentynę (Teresa Iżewska). Już po kilku dniach zaleca się jednak do uczestniczącej w wyprawie geologów, Agnieszki (Wanda Koczeska). Jacek rywalizuje o jej względy z kolegą. W chwili szczerości przyznaje jednak, że robi to tylko "dla sportu". Przyjaźń między studentami bezpowrotnie znika, szanse Jacka u Agnieszki - również. Pewnego dnia chłopak odkrywa w jaskini magazyn przemytników. Tymczasem szef szmuglerów szykuje zemstę za uwiedzioną Walentynę. Dochodzi do strzelaniny, w której ginie przyjaciel Jacka.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)