Rain Man

8.0/10 8.0/10
DRAMAT PSYCHOLOGICZNY USA 1988   od 12 lat
Występują:Dustin Hoffman, Tom Cruise, Valeria Golino, Gerald R. Molen
Reżyseria:Barry Levinson
W skrócie:Jedno z największych dzieł w karierze Barry'ego Levinsona. Osiem oscarowych nominacji.
Oscarowy sukces Dustina Hoffmana jako człowieka dotkniętego autyzmem, który uczy swego młodszego brata (Tom Cruise) człowieczeństwa. Niezwykły film Barry'ego Levinsona. Koniecznie!
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Charlie Babbitt (Tom Cruise) jest młodym i pewnym siebie dilerem luksusowych samochodów, dla którego najważniejsze są dobra materialne. Wygórowane ambicje wpędzają mężczyznę w kłopoty finansowe. Akurat wówczas otrzymuje informację o śmierci ojca, z którym od dawna nie miał kontaktu. Babbitt liczy, że zostawił mu on w testamencie swój pokaźny majątek. Okazuje się jednak, że zmarły zapisał wszystko przebywającemu w szpitalu psychiatrycznym Raymondowi (Dustin Hoffman) - cierpiącemu na autyzm bratu Charliego, o którego istnieniu nie miał on pojęcia. Postanawia odebrać spadek upośledzonemu mężczyźnie. Najpierw musi jednak doprowadzić Raymonda na spotkanie z prawnikiem. Ponieważ panicznie boi się on latać, wyruszają samochodem w drogę przez całe Stany Zjednoczone. Podczas podróży Charlie przekonuje się, że zamknięty w sobie brat ma znakomitą pamięć i niewiarygodne zdolności matematyczne. Stopniowo zaczyna zmieniać swoje podejście do Raymonda. Film, uznawany za największe dzieło w karierze Barry'ego Levinsona, został nagrodzony czterema Oscarami.

Nagrody

Oscar - najlepszy film, Oscar - scenariusz oryginalny, Oscar - reżyseria, Oscar - aktor pierwszoplanowy, Złoty Glob, Złoty Niedźwiedź

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)