Radio na fali

7.5/10 7.4/10

(The Boat That Rocked)

KOMEDIODRAMAT Francja/Niemcy/Wielka Brytania/USA 2009   od 16 lat
Występują:Philip Seymour Hoffman, Nick Frost, Chris O'Dowd, Katherine Parkinson
Reżyseria:Richard Curtis
W skrócie:Wielka Brytania, 1966. Na starym kutrze rybackim zbiera się grupa ludzi, których łączy miłość do muzyki rockowej. Niestety, mają kłopoty.
Z humorem i nostalgią o latach 60. XX wieku i didżejach pirackiej rozgłośni radiowej, która z morza nadaje rocka, zakazanego w Anglii ze względu na rzekomy zły wpływ na młodych.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
czwartek, 9 lipca
jutro
22:10 Metro TV (z napisami)

Opis

Wielka Brytania, rok 1966. Zdaniem części elit rządzących rock jest głównym źródłem zepsucia młodzieży. W celu ochrony moralności emitowanie tego gatunku muzyki na oficjalnych falach radiowych zostaje ukrócone. W reakcji na taką ingerencję władz na starym kutrze rybackim Radio Rock zbiera się osobliwa grupa ludzi, których łączy miłość do rocka i popu. Rozpoczynają oni nielegalne nadawanie ukochanej muzyki. Do załogi należą m.in.: ambitny i opryskliwy Amerykanin nazywany Hrabią (Philip Seymour Hoffman), Doktor Dave (Nick Frost) oraz Irlandczyk Simon (Chris O'Dowd). Na łajbie pływa też: mało rozgarnięty Kevin (Tom Brooke), podrywacz Mark (Tom Wisdom), Nowozelandczyk Angus (Rhys Darby) i lesbijka Felicity (Katherine Parkinson). Kapitanem łodzi jest Quentin (Bill Nighy), do którego właśnie przyjeżdża chrześniak. Młody Carl (Tom Sturridge) zostaje wysłany na Radio Rock przez matkę w ramach kary za niesubordynację. Powody wydelegowania go na pokład są jednak zupełnie inne. Radiem Rock interesuje się bowiem minister Dormandy (Kenneth Branagh), który chce zlikwidować piracką radiostację. Historia luźno oparta na autentycznych wydarzeniach z lat 60. ubiegłego wieku.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)