Rachunek sumienia

6.8/10 6.5/10

(The Reckoning)

DRAMAT KOSTIUMOWY Wielka Brytania/Hiszpania 2003   od 12 lat
Występują:Paul Bettany, Willem Dafoe, Gina McKee, Simon McBurney
Reżyseria:Paul McGuigan
W skrócie:Anglia, XIV wiek. Mnich Nicholas dołącza do wędrownej trupy aktorów. Trafiają do miasta, w którym miała miejsce seria morderstw...
Czekając na "Hamleta": w XIV-w. Anglii były ksiądz dołącza do wędrownej trupy i wystawia z nią sztukę mającą wskazać sprawcę mordu, który wstrząsnął wioską.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Anglia, XIV wiek. Epidemia dżumy zbiera śmiertelne żniwo. W ślad za zarazą podążają złodzieje, którzy grabią opuszczone domy. Mnich Nicholas (Paul Bettany) wyrusza w pokutną wędrówkę za złamanie ślubów czystości. Dołącza do wędrownej trupy aktorów, której przewodzi Martin (Willem Dafoe). Duchowny zakochuje się w jego siostrze, pięknej Sarah (Gina McKee), nie ujawnia jednak swojego uczucia. Po długiej wędrówce docierają do miasta, w którym rządzi okrutny lord de Guise (Vincent Cassel). Strach mieszkańców pogłębia seria tajemniczych morderstw, wobec których jest bezradny nawet miejscowy szeryf (Mark Benton). O dokonanie zbrodni podejrzana jest głuchoniema dziewczyna, która czeka w więzieniu na wykonanie wyroku śmierci. Członkowie trupy wpadają na trop rzeczywistego mordercy. Postanawiają wystawić sztukę, która pomoże mieszkańcom rozwiązać zagadkę.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)