Purpurowe rzeki (4)

Purpurowe rzeki (4)

(Die purpurnen Flüsse)

serial kryminalny Belgia/Francja/Niemcy 2018   od 16 lat
Występują:Olivier Marchal, Erika Sainte, Lubna Azabal, Camille Santerre
Reżyseria:Ivan Fegyveres, Julius Berg, Olivier Barma
W skrócie:Śledczy rozpoczynają dochodzenie w klasztorze i decydują się uczynić z niego swoją bazę. Okazuje się, że tatuaż mnicha skrywał kolejny: dłoń Guidona, służącą w średniowieczu do odczytywania muzyki.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Detektyw Pierre Niémans (Olivier Marchal) i jego nowa partnerka Camille Delauney (Erika Sainte) zajmują się sprawami dziwnych zbrodni, dokonanych w odległych regionach Francji. Za każdym razem morderca był szokująco brutalny. Funkcjonariusze mają do czynienia z przebiegłym przeciwnikiem, który całkowicie wykluczył z gry lokalne oddziały policji. Wraz z postępami w dochodzeniu para detektywów zaczyna poznawać nieznane epizody z historii Francji, a także zaskakujące zabobony silnie zakorzenione w lokalnym folklorze. Na podstawie bestsellerowej powieści Jeana-Christophe'a Grangé. Pisarz brał czynny udział w powstawaniu jej ekranizacji.

W tym odcinku

Śledczy rozpoczynają dochodzenie w klasztorze i decydują się uczynić z niego swoją bazę. Okazuje się, że tatuaż mnicha skrywał kolejny: dłoń Guidona, służącą w średniowieczu do odczytywania muzyki. Tymczasem policjanci odnajdują kolejne ciało - tym razem ofiarą jest młodziutka córka burmistrza.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)