Purpurowe rzeki (1)

Purpurowe rzeki (1)

(Die purpurnen Flüsse)

serial kryminalny Belgia/Francja/Niemcy 2018   od 16 lat
Występują:Olivier Marchal, Erika Sainte, Lubna Azabal, Camille Santerre
Reżyseria:Ivan Fegyveres, Julius Berg, Olivier Barma
W skrócie:Robotnicy zajmujący się remontem kaplicy odkrywają w niej ciało mężczyzny. Śledztwo prowadzą Pierre Niémans oraz jego nowa partnerka Camille Delauney. Trop prowadzi do członków sekty religijnej.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Detektyw Pierre Niémans (Olivier Marchal) i jego nowa partnerka Camille Delauney (Erika Sainte) zajmują się sprawami dziwnych zbrodni, dokonanych w odległych regionach Francji. Za każdym razem morderca był szokująco brutalny. Funkcjonariusze mają do czynienia z przebiegłym przeciwnikiem, który całkowicie wykluczył z gry lokalne oddziały policji. Wraz z postępami w dochodzeniu para detektywów zaczyna poznawać nieznane epizody z historii Francji, a także zaskakujące zabobony silnie zakorzenione w lokalnym folklorze. Na podstawie bestsellerowej powieści Jeana-Christophe'a Grangé. Pisarz brał czynny udział w powstawaniu jej ekranizacji.

W tym odcinku

W pewnej winnicy nadchodzi czas zbiorów. Nieopodal znajduje się kaplica, która właśnie przechodzi prace renowacyjne. Niespodziewanie robotnicy odkrywają tam ciało pozbawione głowy i z krwawiącym kroczem. Zmarły mężczyzna został wykastrowany. Śledztwo prowadzą Pierre Niémans oraz jego nowa partnerka Camille Delauney. Wkrótce detektyw rafia do wioski zamieszkałej przez członków sekty religijnej.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)