Pułapki umysłu: Nie bój się! (5)
(Brain Games: Don't Be Afraid)
W skrócie: | Autorzy programu badają wewnętrzną skłonność mózgu do przekraczania cienkiej granicy pomiędzy strachem a racjonalizacją. Obserwują m.in. reakcje Jasona Silvy grającego w rosyjską ruletkę. |
---|
Oglądaj w telewizji
Data | Godzina | Stacja |
środa, 13 sierpnia za 6 dni |
6:30 | Nat Geo People |
Opis
Ludzki mózg wykorzystuje jedynie 12 watów mocy, by tworzyć skróty potrzebne do wypełnienia napotkanych logicznych luk. Przetwarzając ogromne ilości informacji, które napływają do niego ze świata zewnętrznego przez różne zmysły, popełnia jednak różne błędy. Autorzy programu omawiają najczęstsze z nich, a przy okazji tłumaczą zasady funkcjonowania mózgu i sposoby odczytywania przez niego różnych sygnałów. Pokazują też, jak można go trenować.
W tym odcinku
Autorzy programu badają wewnętrzną skłonność mózgu do przekraczania cienkiej granicy pomiędzy strachem a racjonalizacją. W ramach eksperymentów obserwują m.in. grupę osób zamkniętych w jednym z nawiedzonych domów w Nowym Jorku i śledzą reakcje Jasona Silvy, który zgodził się wziąć udział w rosyjskiej ruletce.
Zobacz także
- Pułapki umysłu: Proszę państwa, oto mózg (4) - serial dokumentalny - dziś, 7 sierpnia 15:30
- Pułapki umysłu: Mózg jak Bóg (5) - serial dokumentalny - dziś, 7 sierpnia 16:05 i 1 późniejsza emisja
- Pułapki umysłu: Nieznane zmysły (3) - serial dokumentalny - piątek, 8 sierpnia 6:00
- Pułapki umysłu: Mózg i przetrwanie (6) - serial dokumentalny - piątek, 8 sierpnia 16:05 i 2 późniejsze emisje
- Pułapki umysłu: Prawo atrakcyjności (5) - serial dokumentalny - sobota, 9 sierpnia 8:00
- Pułapki umysłu: Zaufaj mi! (4) - serial dokumentalny - sobota, 9 sierpnia 8:30
- Pułapki umysłu (7) - serial dokumentalny - poniedziałek, 11 sierpnia 16:05 i 1 późniejsza emisja
- Pułapki umysłu: Focus Pocus (3) - serial dokumentalny - wtorek, 12 sierpnia 6:00
- Pułapki umysłu: Już czas! (10) - serial dokumentalny - wtorek, 12 sierpnia 6:30
- Pułapki umysłu (8) - serial dokumentalny - wtorek, 12 sierpnia 16:05 i 1 późniejsza emisja