Ptasiek

Ptasiek

7.6/10 7.3/10

(Birdy)

DRAMAT PSYCHOLOGICZNY USA 1984   od 16 lat
Występują:Matthew Modine, Nicolas Cage, John Harkins, Sandy Baron
Reżyseria:Alan Parker
W skrócie:Młody weteran wojny wietnamskiej sądzi, że jest ptakiem. Ekranizacja bestsellerowej powieści Williama Whartona.
Głośna, dokonana przez Alana Parkera, ekranizacja powieści Williama Whartona o psychicznych konsekwencjach wojny i marzeniu o wolności, które przy odrobinie uporu może się ziścić. Matthew Modine, Nicolas Cage i Nagroda Specjalna w Cannes. Koniecznie.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Al (Nicolas Cage) i Ptasiek (Matthew Modine), młodzi weterani wojny wietnamskiej, mają za sobą traumatyczne przeżycia. Pierwszy z nich jest wygadany i przebojowy, ale okaleczony fizycznie - ma potworne blizny na twarzy. Drugi doznał głębokiego wstrząsu, który odcisnął na jego psychice nieodwracalne piętno. Chłopaka umieszczono w zakładzie psychiatrycznym. Odtąd staje się zamknięty w sobie i żyje w wyimaginowanym świecie, sądząc, że jest ptakiem. Al nie potrafi zrozumieć przyjaciela, ale stara się go wspierać. Odwołując się do wspomnień ze wspólnej przeszłości, próbuje mu pomóc w powrocie do rzeczywistości. Ekranizacja znanej powieści Williama Whartona, autora wielu bestsellerów. Film Alana Parkera, twórcy "Evity", został nagrodzony w Cannes.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)