Ptaki ciernistych krzewów (1/10)

Ptaki ciernistych krzewów (1/10)

(The Thorn Birds)

serial obyczajowy Australia/USA 1983   od 12 lat
Występują:Richard Chamberlain, Rachel Ward, Christopher Plummer, Stephanie Faracy
Reżyseria:Daryl Duke
W skrócie:Ksiądz Ralph de Bricassart zostaje zesłany do Australii. Odwiedza mieszczącą się w jego parafii posiadłość Drogheda. Właścicielką ziemi jest wdowa Mary. Kobieta darzy duchownego namiętnym uczuciem.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Akcja serialu rozgrywa się na początku lat 20. Młody katolicki ksiądz, Ralph de Bricassart (Richard Chamberlain), za złamanie kościelnych ślubów zostaje oddelegowany na australijską prowincję. Tu zaprzyjaźnia się z właścicielką jednej z najbardziej okazałych w okolicy farm. Pewnego dnia do samotnej kobiety sprowadza się brat z rodziną. Uwagę ojca Ralpha zwraca wówczas dziesięcioletnia, zaniedbywana przez rodziców, Maggie.

W tym odcinku

Za nieposłuszeństwo okazane biskupowi ksiądz Ralph de Bricassart (Richard Chamberlain) zostaje zesłany z Irlandii do Australii. Odwiedza tu mieszczącą się w jego parafii posiadłość Drogheda. Właścicielką ziemi jest zamożna wdowa Mary Carson (Barbara Stanwyck). Kobieta darzy księdza wyjątkowo namiętnym uczuciem. Swój majątek zamierzała przepisać Kościołowi. Jednak kiedy ojciec Ralph nie odwzajemnia jej gorących uczuć, postanawia przekazać fortunę swojemu bratu i jego rodzinie. Uwagę księdza przykuwa bratanica milionerki, Meggie. Dziewczynka jest przez swoich najbliższych zaniedbywana. Ksiądz postanawia zająć się jej losem. Namawia bogatą Mary, by sponsorowała bratanicy szkołę.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także