Ptak o kryształowym upierzeniu

Ptak o kryształowym upierzeniu

(L'Ucello dalle piume di cristallo)

HORROR Włochy/RFN 1970   dla dorosłych
Występują:Tony Musante, Suzy Kendall, Enrico Maria Salerno, Eva Renzi
Reżyseria:Dario Argento
W skrócie:Amerykański pisarz Sam Dalmas jest we Włoszech świadkiem próby zabójstwa pani Ranieri, żony właściciela galerii sztuki. Chce temu przeszkodzić i zostaje uwięziony między szklanymi drzwiami.
Amerykański pisarz w Rzymie przypadkiem udaremnia zamach seryjnemu mordercy, czy sprowadza na siebie i swoją dziewczynę zemstę psychopaty. Mocne kino spod ręki Dario Argento.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Amerykański pisarz Sam Dalmas (Tony Musante) po pobycie we Włoszech zamierza wrócić do domu. Jednak w realizacji tego planu przeszkadza mu pewna przerażająca przygoda. Mężczyzna jest świadkiem próby zabójstwa Moniki Ranieri (Eva Renzi), żony właściciela galerii sztuki. Usiłuje temu przeszkodzić. Jednak jest bezsilny, bo zostaje uwięziony między podwójnymi szklanymi drzwiami. Tymczasem zamaskowany tajemniczy sprawca ucieka, a niedoszła ofiara pozostaje przy życiu. Okazuje się, że chodzi tu o przypadek seryjnego mordercy, a żadna z jego poprzednich ofiar nie przeżyła. Policja traktuje więc pisarza jako ważnego świadka w śledztwie i zatrzymuje mu paszport. Nie może on więc wyjechać do USA. Amerykanin nie pozostaje bezczynny i rozpoczyna swoje prywatne śledztwo. Jednak w ten sposób przykuwa do siebie uwagę mordercy i następnymi ofiarami na jego liście stają się wkrótce Sam i jego dziewczyna, modelka Julia (Suzy Kendall). Debiut reżyserski Dario Argento. Swobodna i nieoficjalna adaptacja powieści grozy autorstwa Fredrica Browna. Muzykę napisał Ennio Morricone.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)