Pszczółka Maja: W poszukiwaniu zaginionej kuli (39)

(Die Biene Maja: In Search of the List Duna)

serial animowany Niemcy 2012   b.o.
W skrócie:Kule Benia i Rudzia niespodziewanie się zderzają. Jeden z żuków traci cenny przedmiot, trudno jednak stwierdzić, który z nich jest poszkodowany. Owady muszą rozstrzygnąć tę wątpliwość.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Mała pszczółka o imieniu Maja żyje w ulu na wielkiej łące. Jest psotna, nieposłuszna i mimo zakazów często opuszcza swój dom i wyrusza na długie wyprawy. Poznaje podczas nich piękno natury i przeżywa wesołe, ale czasem również niebezpieczne przygody. Inne owady zamieszkujące łąkę szybko stają się przyjaciółmi Mai i wspólnie z nią przeżywają duże radości i małe smutki. Najwierniejszymi towarzyszami pszczółki są Gucio i Filip. Maja nieustannie dziwi się światu, a wraz z nią robią to mali widzowie. Serial jest inspirowany zbiorem opowiadań dla dzieci niemieckiego pisarza Waldemara Bonselksa z 1912 roku. Animacja nawiązuje do znanego na całym świecie serialu pod tym samym tytułem z 1975 r.

W tym odcinku

Kule Benia i Rudzia niespodziewanie się zderzają. Jeden z żuków traci cenny przedmiot, trudno jednak stwierdzić, który jest poszkodowany. Owady muszą rozpoznać, która kula należy do Benia, a która do Rudzia, a następnie odnaleźć zgubę.

Zobacz także