Pszczółka Maja: Teren prywatny (119)

(Die Biene Maja: Private Property)

serial animowany Niemcy 2012   b.o.
W skrócie:Pod nieobecność Królowej sędzia Wosk przejmuje dowodzenie. Wprowadza niedorzeczne reguły korzystania z łąki. Dochodzi do paraliżu komunikacyjnego. Mai udaje się pojednać obie zwaśnione strony.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
poniedziałek, 17 sierpnia
pojutrze
8:20 TVP ABC

Opis

Mała pszczółka o imieniu Maja żyje w ulu na wielkiej łące. Jest psotna, nieposłuszna i mimo zakazów często opuszcza swój dom i wyrusza na długie wyprawy. Poznaje podczas nich piękno natury i przeżywa wesołe, ale czasem również niebezpieczne przygody. Inne owady zamieszkujące łąkę szybko stają się przyjaciółmi Mai i wspólnie z nią przeżywają duże radości i małe smutki. Najwierniejszymi towarzyszami pszczółki są Gucio i Filip. Maja nieustannie dziwi się światu, a wraz z nią robią to mali widzowie. Serial jest inspirowany zbiorem opowiadań dla dzieci niemieckiego pisarza Waldemara Bonselksa z 1912 roku. Animacja nawiązuje do znanego na całym świecie serialu pod tym samym tytułem z 1975 r.

W tym odcinku

Pod nieobecność Królowej sędzia Wosk przejmuje dowodzenie. Wprowadza niedorzeczne reguły korzystania z łąki, co prowadzi do buntu. Obóz przeciwników, którym przewodzi Teodor, wykorzystuje te same metody co przeciwnik. Prowadzi to do paraliżu komunikacyjnego na łące. Mai udaje się pojednać obie zwaśnione strony.

Zobacz także