Pszczółka Maja: Tekla jest chora (32)

(Die Biene Maja: Thekla is in a State)

serial animowany Niemcy 2012   b.o.
W skrócie:Maja z Guciem spotykają przeziębioną pajęczynę Teklę. Pomimo strachu przed pająkiem Maja decyduje się pomóc. Królowa odmawia pszczelego mleczka, ale daje im dla Tekli miód.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Mała pszczółka o imieniu Maja żyje w ulu na wielkiej łące. Jest psotna, nieposłuszna i mimo zakazów często opuszcza swój dom i wyrusza na długie wyprawy. Poznaje podczas nich piękno natury i przeżywa wesołe, ale czasem również niebezpieczne przygody. Inne owady zamieszkujące łąkę szybko stają się przyjaciółmi Mai i wspólnie z nią przeżywają duże radości i małe smutki. Najwierniejszymi towarzyszami pszczółki są Gucio i Filip. Maja nieustannie dziwi się światu, a wraz z nią robią to mali widzowie. Serial jest inspirowany zbiorem opowiadań dla dzieci niemieckiego pisarza Waldemara Bonselksa z 1912 roku. Animacja nawiązuje do znanego na całym świecie serialu pod tym samym tytułem z 1975 r.

W tym odcinku

Maja z Guciem spotykają bardzo przeziębioną pajęczynę Teklę. Pomimo strachu przed pająkiem Maja decyduje się jej pomóc. Królowa odmawia pszczelego mleczka ale daje im dla Tekli miód. Niestety łakomczuch Gucio nie potrafi się oprzeć i go zjada.

Zobacz także