Pszczółka Maja: Tęczowy pyłek (61)

(Die Biene Maja: Rainbow Pollen)

serial animowany Niemcy 2012   b.o.
W skrócie:Królowa ogłasza konkurs niespodziankę, którego zwycięzcą zostanie ten, kto zrobi najdoskonalszą kulę z pyłku. Nagrodą jest tort. Do konkursu stają najmłodsze pszczółki oraz Gucia i Maja.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Mała pszczółka o imieniu Maja żyje w ulu na wielkiej łące. Jest psotna, nieposłuszna i mimo zakazów często opuszcza swój dom i wyrusza na długie wyprawy. Poznaje podczas nich piękno natury i przeżywa wesołe, ale czasem również niebezpieczne przygody. Inne owady zamieszkujące łąkę szybko stają się przyjaciółmi Mai i wspólnie z nią przeżywają duże radości i małe smutki. Najwierniejszymi towarzyszami pszczółki są Gucio i Filip. Maja nieustannie dziwi się światu, a wraz z nią robią to mali widzowie. Serial jest inspirowany zbiorem opowiadań dla dzieci niemieckiego pisarza Waldemara Bonselksa z 1912 roku. Animacja nawiązuje do znanego na całym świecie serialu pod tym samym tytułem z 1975 r.

W tym odcinku

Królowa ogłasza konkurs niespodziankę, którego zwycięzcą zostanie ten, kto zrobi najdoskonalszą kulę z pyłku. Nagrodą jest duży tort. Do konkursu stają najmłodsze pszczółki oraz Gucia i Maja. Kula przyjaciół upada i rozpada się na kawałki. Na szczęście spotykają czarną pszczołę Alicję, która zna sposób na robienie wytrzymałych kulek z pyłku.

Zobacz także