Pszczółka Maja: Odmieniony Szymek (67)

(Die Biene Maja: The New Shelby)

serial animowany Niemcy 2012   b.o.
W skrócie:Ślimakowi Szymkowi nie daje spokoju pisklę. Maja postanawia mu pomóc. Od Filipa dowiaduje się o różnych sposobach obrony przed napastnikami i przemalowuje Szymka w łąkowego tygrysa.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Mała pszczółka o imieniu Maja żyje w ulu na wielkiej łące. Jest psotna, nieposłuszna i mimo zakazów często opuszcza swój dom i wyrusza na długie wyprawy. Poznaje podczas nich piękno natury i przeżywa wesołe, ale czasem również niebezpieczne przygody. Inne owady zamieszkujące łąkę szybko stają się przyjaciółmi Mai i wspólnie z nią przeżywają duże radości i małe smutki. Najwierniejszymi towarzyszami pszczółki są Gucio i Filip. Maja nieustannie dziwi się światu, a wraz z nią robią to mali widzowie. Serial jest inspirowany zbiorem opowiadań dla dzieci niemieckiego pisarza Waldemara Bonselksa z 1912 roku. Animacja nawiązuje do znanego na całym świecie serialu pod tym samym tytułem z 1975 r.

W tym odcinku

Ślimakowi Szymkowi nie daje spokoju pewne pisklę. Maja postanawia pomóc przyjacielowi. Od Filipa dowiaduje się o różnych sposobach obrony przed napastnikami jak np. kolce czy odstraszające kolory. Rezolutna pszczółka przemalowuje Szymka w łąkowego tygrysa.

Zobacz także