Pszczółka Maja. Film

Pszczółka Maja. Film

5.9/10

(Maya the Bee. Movie)

FILM ANIMOWANY Niemcy/Australia 2014   b.o.
Występują:Kodi Smit-McPhee, Jacki Weaver, Noah Taylor, Richard Roxburgh
Reżyseria:Alexs Stadermann
W skrócie:Maja przyszła na świat w perfekcyjnie zorganizowanym ulu, gdzie każdy ma swoje określone zadanie. Niebawem okazuje się, że rezolutna natura pszczółki nie daje się zamknąć w sztywnej dyscyplinie.
Inspirowana kultowym serialem opowieść o dzielnej pszczole, która chce zapobiec wojnie z szerszeniami. Niestety, bez piosenki Zbigniewa Wodeckiego.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

W ulu, w którym mieszka Maja, dochodzi do przestępstwa. Ktoś wykradł bezcenne pszczele mleko. Bez niego życie samej Królowej jest zagrożone. Podejrzenie pada na Maję. W tej sytuacji pszczółka chce znaleźć prawdziwego winnego. Towarzyszy jej najlepszy przyjaciel, Gucio, a także mnóstwo kolorowych mieszkańców łąki, oczarowanych wdziękiem, optymizmem i nieposkromioną energią Mai. Razem pokonają wroga wewnątrz ula, a także zapobiegną zbliżającej się bitwie między pszczołami i szerszeniami. Film Alexsa Stadermanna z kultowym japońskim serialem z 1975 roku łączą przede wszystkim postaci. W pełnometrażowej produkcji powrócą Maja, Gucio, pasikonik Filip, pajęczyca Tekla, Żuczek Gnojarz, a także oddział rezolutnych mrówek, do którego należą m.in. Gienek i Zenek. W polskiej wersji językowej głosu Mai użyczyła Agnieszka Fajlhauer; Guciowi - Mateusz Banasiuk; dobrotliwej Królowej - Teresa Lipowska. Do obsady dubbingowej dołączyli Krzysztof Ibisz (pasikonik Filip), Jarosław Boberek i Jerzy Kryszak (Zenek i Gienek) oraz Dominika Kluźniak (młody szerszeń Gryzek).

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)