Przyślij przepis (5/7)

Przyślij przepis (5/7)

magazyn kulinarny Polska 2019   b.o.
W skrócie:W zakopiańskim domu Klementyny Gąsienicy-Byrcyn, góralki wiernej podhalańskim tradycjom kulinarnym, w kuchni królują trzy pokolenia kobiet. Panie przyrządzą m.in. słodkie kluski i danie z jagnięciny.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
wtorek, 22 września
dziś
11:30 Food Network
poniedziałek, 28 września
za 6 dni
18:05 Food Network
wtorek, 29 września
za 7 dni
12:00 Food Network

Opis

Ekipa filmowa Food Network odwiedza pasjonatów dobrego jedzenia i podpatruje, jaki jest ich sposób na udany obiad, rodzinną kolację czy imieniny u cioci. O swojej miłości do gotowania opowiadają strażaczki z Chrzanowa, członkinie Koła Gospodyń Miejskich oraz pani burmistrz z Hrubieszowa, która jest mamą trójki dzieci.

W zakopiańskim domu Klementyny Gąsienicy-Byrcyn, góralki wiernej podhalańskim tradycjom kulinarnym, w kuchni królują trzy pokolenia kucharek: babcia Bożenka, mama Klementyna oraz jej 3,5-letnia córka Klementynka. Kobiety zaczynają gotowanie od zrobienia słodkiego śniadania, czyli kluseczek z masłem i cukrem. Kluseczki miały oryginalny smak, bo zrobione zostały z mąki owsianej. Po śniadaniu wszyscy jadą do bacówki po podhalański specjał - zymborkę, czyli serwatkę z mleka owczego. Kucharki potrzebują jej do tradycyjnej zupy na bazie wywaru i z dodatkiem dużej ilości koperku. W góralskim domu nie może zabraknąć dania z jagnięciny. Zamarynowane wcześniej mięso przyprawiają zielem angielskim, miętą, liściem laurowym, a następnie pieką w naczyniu żaroodpornym. Na deser serwują ciasto kruche z jabłkami z własnego sadu.

Zobacz także