Przyrodnik na tropie: Żółw błotny (39)
Reżyseria: | Małgorzata Kosturkiewicz |
---|---|
W skrócie: | Prowadzący odwiedza Poleski Park Narodowy, by opowiedzieć o żółwiu błotnym. Jeszcze 200 lat temu można było spotkać go praktycznie na terenie całej Polski, oprócz obszarów wysokogórskich. |
Oglądaj w telewizji
Data | Godzina | Stacja |
wtorek, 15 lipca za 10 dni |
6:15 | TVP Dokument (z napisami) |
Opis
Prowadzący, młody biolog i uznany międzynarodowy fotograf Łukasz Bożycki, omawia w programie różne aspekty życia zwierząt w kontekście ich wzajemnych powiązań i oddziaływań. Podpatruje wybrane gatunki w ich naturalnym środowisku, a swoje spostrzeżenia przekazuje przystępnym językiem. Celem serii jest propagowanie wiedzy o polskiej przyrodzie oraz uzupełnienie jej o nieznane, często zaskakujące fakty na temat fauny.
W tym odcinku
W tym odcinku prowadzący odwiedza Poleski Park Narodowy, by opowiedzieć widzom o żółwiu błotnym. Jeszcze 200 lat temu można było spotkać go praktycznie na terenie całej Polski, oprócz obszarów wysokogórskich. Obecnie jednak sytuacja za sprawą działalności człowieka zmieniła się. Żółwia błotnego można teraz zobaczyć w Polsce tylko w kilku miejscach. Największa populacja, licząca około 2 tys. osobników, co stanowi aż 60% polskich, żyje w Poleskim Parku Narodowym i jego okolicach.
Twórcy (pokaż wszystkich)
-
Małgorzata Kosturkiewicz reżyseria
Zobacz także
- Przyrodnik na tropie: Czernica (30) - serial dokumentalny - niedziela, 6 lipca 6:00
- Przyrodnik na tropie: Gniewosz plamisty (31) - serial dokumentalny - noc niedz./pon., 6 na 7 lipca 5:55
- Przyrodnik na tropie: Gatunki obce (32) - serial dokumentalny - wtorek, 8 lipca 6:10
- Przyrodnik na tropie: Lis (33) - serial dokumentalny - środa, 9 lipca 6:15
- Przyrodnik na tropie: Kowalik (34) - serial dokumentalny - czwartek, 10 lipca 6:10
- Przyrodnik na tropie: Murarka leśna (35) - serial dokumentalny - piątek, 11 lipca 6:10
- Przyrodnik na tropie: Przylaszczka (36) - serial dokumentalny - sobota, 12 lipca 6:10
- Przyrodnik na tropie: Rzekotka drzewna (37) - serial dokumentalny - niedziela, 13 lipca 6:25
- Przyrodnik na tropie: Grubodziób (38) - serial dokumentalny - poniedziałek, 14 lipca 6:15
- Przyrodnik na tropie: Jesiotr bałtycki (40) - serial dokumentalny - środa, 16 lipca 6:25