Przyrodnik na tropie: Łątka dzieweczka (4)

serial dokumentalny Polska 2019   od 12 lat
Reżyseria:Małgorzata Kosturkiewicz
W skrócie:W Polsce można spotkać 74 gatunki ważek. Potrafią poruszać się one niezwykle szybko w powietrzu: mogą rozwinąć prędkość około 100 długości ciała na sekundę. Odcinek opowiada m.in. o łątce dzieweczce.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Prowadzący, młody biolog i uznany międzynarodowy fotograf Łukasz Bożycki, omawia w programie różne aspekty życia zwierząt w kontekście ich wzajemnych powiązań i oddziaływań. Podpatruje wybrane gatunki w ich naturalnym środowisku, a swoje spostrzeżenia przekazuje przystępnym językiem. Celem serii jest propagowanie wiedzy o polskiej przyrodzie oraz uzupełnienie jej o nieznane, często zaskakujące fakty na temat fauny.

W tym odcinku

W Polsce można spotkać aż 74 gatunki ważek. Potrafią poruszać się one niezwykle szybko w powietrzu: mogą rozwinąć prędkość około 100 długości ciała na sekundę. To oznacza, że gdyby prowadzący Łukasz Bożycki był ważką, to latałby z prędkością 180 m/s, czyli około 650 km/h. Główną bohaterką tego odcinka będzie łątka dzieweczka, jedna z najpopularniejszych rodzimych ważek. Twórcy opowiedzą także o zauszniku, tygrzyku, jaskółkach brzegówkach i tysiącach komarów.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także