Przygody Merlina: Lek na wszystkie choroby (6)

Przygody Merlina

sezon 1 odc. 6: Lek na wszystkie choroby

(The Adventures of Merlin: A Remedy to Cure All Ills)

serial fantasy Wielka Brytania 2008   od 12 lat
Występują:Colin Morgan, Bradley James, Anthony Head, Richard Wilson
Reżyseria:Ed Fraiman
W skrócie:Nie można obudzić Morgany ze snu. Na zamku pojawia się tajemniczy uzdrowiciel Edwin i Morgana odzyskuje przytomność. Król Uther oferuje mu posadę nadwornego lekarza...

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Widowiskowa wersja staroangielskiej legendy o Merlinie i jego przygodach. Za efekty specjalne odpowiedzialna jest angielska firma The Mill, którą założyli m. in. bracia Tony i Ridley Scott. Ekipa The Mill ma swoim koncie Oscara za pracę przy "Gladiatorze". Jej dziełem są efekty specjalne w filmach, takich jak: "Helikopter w ogniu", "Tomb Raider" czy kolejne odsłony Harry'ego Pottera.

W tym odcinku

Morgana zapada na nieznaną chorobę. Nie można jej obudzić ze snu i nawet Gaius wydaje się bezsilny. Nikt nie podejrzewa, że ma to związek z bukietem lilii, jakie poprzedniego dnia dostała od służącej Gwen. Tymczasem na zamku pojawia się tajemniczy uzdrowiciel Edwin, który oferuje Arturowi swoje usługi. Dzięki jego sztuczce Morgana odzyskuje przytomność. W dowód wdzięczności za jej ocalenie, król Uther oferuje mu posadę nadwornego lekarza. Gaius jest zdruzgotany takim obrotem spraw. Domyśla się, że wszystko ma związek z czarną magią, jaką przed laty uprawiali rodzice Edwina. Obawia się także, że Merlinowi grozi niebezpieczeństwo.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)