Przygody Merlina: Lancelot (5)

Przygody Merlina

sezon 1 odc. 5: Lancelot

(The Adventures of Merlin: Lancelot)

serial fantasy Wielka Brytania 2008   od 12 lat
Występują:Colin Morgan, Bradley James, Anthony Head, Richard Wilson
Reżyseria:Ed Fraiman
W skrócie:Merlin zostaje zaatakowany przez ogromnego potwora. Z pomocą przychodzi mu Lancelot. W podzięce za uratowanie życia Merlin postanawia spełnić jego największe marzenie - zostanie rycerzem.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Widowiskowa wersja staroangielskiej legendy o Merlinie i jego przygodach. Za efekty specjalne odpowiedzialna jest angielska firma The Mill, którą założyli m. in. bracia Tony i Ridley Scott. Ekipa The Mill ma swoim koncie Oscara za pracę przy "Gladiatorze". Jej dziełem są efekty specjalne w filmach, takich jak: "Helikopter w ogniu", "Tomb Raider" czy kolejne odsłony Harry'ego Pottera.

W tym odcinku

Merlin zostaje zaatakowany przez ogromnego potwora - pół orła, pół psa. Na ratunek przychodzi mu Lancelot (Santiago Cabrera). W podziękowaniu za uratowanie życia Merlin postanawia spełnić jego największe marzenie, którym jest zostanie rycerzem. Mimo, że Lancelot nie pochodzi ze szlacheckiego rodu, dzięki magicznym sztuczkom Merlina, dostępuje on zaszczytu pasowania na rycerza. Niestety, prawda szybko wychodzi na jaw, a Lancelot zostaje uwięziony. Tymczasem potwór pustoszy cały kraj. Książę Artur ze swoją drużyną stają do walki z latającym monstrum i szybko przekonują się, że są bez szans...

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)